Jó ütemben haladnak a munkálatok az Egészségügyi Központban
Mint arról hírportálunkon korábban beszámoltunk; elkezdődött a lift kialakítása az Egészségügyi Központban. A Kécskei Krónikának május 7-én a kivitelező B+S Kécske Kft. tulajdonosa, Sipka Attila adott tájékoztatást a munkálatok állásáról.

A munkálatokat a helyszínen tekintette meg május 7-én Tóth János Tiszakécske város polgármestere, aki örömmel konstatálta, hogy a kivitelezők az ütemtervnek megfelelően haladnak a lift helyének kialakításával.

Sipka Attila a kivitelező B+S Kécske Kft. tulajdonosa a munkálatokkal kapcsolatban elmondta:
Az alapozás elkészülte után, elkezdtük a födémkiváltások elkészítését. Ez azt jelenti, hogy a kivágásra kerülő födémszakaszok tehermentesítve, a megmaradóak pedig alátámasztásra kerültek. Így a megmaradó szakaszokat, a munkák befejezéséig, az alátámaszok fogják tartani. Ezután készítettünk egy ideiglenes födémzsalut, ami a kivágott födémet tartotta a kivágás ideje alatt. Átvágtuk a födémeket, szétvéstük a kikerülő szakaszt. Ez egy igen kényes pont volt, nagy precizitást igényelt. Ezt követően a földszint és az emelet közötti szakasz falainak betonacél szerelését készítettük el.


Utána következett a falak zsaluzása, ami szintén nagyon nagy szakmai precizitást és pontosságot kívánt. Ezt követően a földszint és az emelet közötti szakasz betonozását végeztük el.


Ennél a munkafolyamatnál segítségül hívtuk a Tiszakécskei Önkormányzati Tűzoltóság szakembereit, akik az emelőkosaras gépjárművel segítettek, mert a betont már csak a tetőn keresztül lehet bejuttatni az épületbe. Ezért a tetőt megbontották a tűzoltók.


A betonozás nagyon jól sikerült. Mivel 340 cm magas falat öntöttünk egyszerre, így nagyon fontos volt a beton konzisztenciája. Ilyen magasságnál, méterenként 0,3- 0,6 mm zsugorodás is előfordulhat. Ez adott esetben probléma lehetett volna a megmaradó födémszakaszt később gyámolító konzolgerendára való teherátadásnál. A szakszerű kivitelezésnek köszönhetően azonban ettől már nem kell tartani.


A munka továbbra is jó ütemben halad, elkészült a záró szint vasszerelése, illetve már készülnek a falzsaluk. Két hét múlva a liftház szerkezetkész lesz. Utána következnek a látványosabb feladatok. (pl. gipszkartonfalak, tűzgátlóajtók)


A munkánkat segíti az intézmény dolgozóinak, orvosainak, valamint látogatóinak toleráns hozzáállása, amit ezúttal is nagyon szépen köszönünk! – emelte ki Sipka Attila.


szöveg és fotók: Kécskei Krónika
A szöveg és a fotók szerzői jogvédelem alatt állnak, a Kécskei Krónika tulajdonát képezik. Felhasználásuk engedélyköteles!
