A tiszakécskei városi könyvtár is részt vesz a „Könyvtári Kihívás 2025–2026” pályázati programban
Rendkívüli szakmai látogatás helyszíne volt május 6-án a tiszakécskei városi könyvtár, ami a Kulturális és Innovációs Minisztérium által meghirdetett „Könyvtári Kihívás 2025–2026” pályázathoz kapcsolódóan fogadta a program szakmai képviselőit.

A találkozón részt vett Rózsa Dávid az Országos Széchényi Könyvtár főigazgatója, Bajnok Tamara az OSZK Könyvtári Intézet Minőségfejlesztési Osztály osztályvezetője, Virág Barnabás a kecskeméti Katona József Könyvtár igazgatóhelyettese, Tóth János Tiszakécske város polgármestere és Mikusné Földi Erika könyvtárvezető.

A szakmai egyeztetés középpontjában a pályázat eddigi tapasztalatai, valamint az olvasásnépszerűsítés és a könyvtári szolgáltatások fejlesztésének lehetőségei álltak. A tiszakécskei könyvtár által eddig beküldött eredmények biztató képet mutatnak. Az intézmény aktív közösségépítő munkája, programjai és olvasásösztönző kezdeményezései pozitív visszajelzéseket kaptak.

A résztvevők kiemelték, hogy a könyvtárak szerepe napjainkban túlmutat a hagyományos könyvkölcsönzésen, hiszen közösségi térként, kulturális központként és tudásbázisként is fontos feladatot töltenek be a települések életében.

A „Könyvtári Kihívás 2025–2026” program célja éppen ezért az, hogy ösztönözze az innovatív megoldásokat, az olvasáskultúra erősítését és a lakosság minél szélesebb körű bevonását – tájékoztatta hírportálunkat Mikusné Földi Erika könyvtárvezető.

Tóth János Tiszakécske város polgármestere a fentiekhez kapcsolódva kiemelte: Ezúton is kérjük a lakosság támogatását abban, hogy segítsék a tiszakécskei könyvtár munkáját beiratkozásaikkal, könyvkölcsönzéseikkel, valamint rendezvényeinek látogatásával. Minden egyes új olvasó, kölcsönzés és programlátogatás hozzájárul ahhoz, hogy közösségük kulturális élete tovább erősödjön, és a városi könyvtár sikeresen szerepeljen a pályázatban.

A pályázat 2026. május 31-ig tart, ezért a még fennmaradt időszakban különösen fontos a helyi közösség összefogása és aktív részvétele. Együtt sokat tehetünk azért, hogy a városi könyvtár továbbra is élő, értékteremtő közösségi tér maradjon Tiszakécskén.

szöveg és fotók: Kécskei Krónika
A cikkben található fotók szerzői jogvédelem alatt állnak és a Kécskei Krónika tulajdonát képezik, felhasználásuk engedélyköteles!
