Látóút: Közművelődési szakemberek szakmai delegációja látogatott Tiszakécskére
A Látópont cím díjas Arany János Művelődési Központba látogattak az ország számos pontjáról közművelődési szakemberek, hogy jó gyakorlatokat, közösségi értékeket ismerjenek meg és bővüljenek a szakmai kompetenciáik a tiszakécskei művelődési központ szakemberei által.

A Magyar Közösségépítők Értékszövetsége Egyesületének szervezésében valósult meg a Tiszakécskei Látóút, melynek résztvevőit május 7-én reggel köszöntötte a művelődési központ emeleti termében Aracs Eszter intézményvezető, aki beszédében bemutatta településünket és a művelődési központot, illetve annak szakmai munkáját, jó gyakorlatait.

Ezt követően Sánta Zoltán a Látópont-cím nyertes Tiszakécske Session programsorozatról tartott előadást Bakó Mihály segítségével, aki a session képi megálmodója, operatőre.

A vendégek megismerkedhettek Tiszakécskével a Csi-Hu kisvonat városnéző körútja során, majd az Ókécskei Közösségi Házban egy Csipke Kiállítást tekinthettek meg.

Ahhoz, hogy jobban megismerjék a Tiszakécske Session világát, egy rövid élőzenei ízelőtővel kedveskedtek a szervezők a kulturális szakembereknek a Tisza-parti kilátónál, ahol Maros Miklós és Sánta Zoltán muzsikáltak.

Az Arany János Művelődési Központ 2022-ben nyerte el a Látópont címet, majd idén megújította. Ez azt jelenti, hogy tudatosítja a helyben végzett munka innovativitását, eredményeit, megerősíti a jól dolgozó szakembereket, szervezeteket, építi kapcsolati hálójukat, ismertté teszi őket.

szöveg és fotók: Kécskei Krónika
A cikkben található fotók szerzői jogvédelem alatt állnak és a Kécskei Krónika tulajdonát képezik, felhasználásuk engedélyköteles!
