A Városgondnokság aktuális munkálatairól – 2026. május 06.
Április végén és május első napjaiban is számos munkálat zajlott Tiszakécskén a Városgondnokság szakembereinek jóvoltából, amelyekről Marosi-Kiss Krisztina intézményvezető tájékoztatta a Kécskei Krónikát.

Aktuális feladatunk volt az elmúlt időszakban a közterületek zöldfelületeinek karbantartása: gépi és kézi fűkaszálás várt ránk, továbbá a május elsejei rendezvény területének előkészítése a Tisza-parti szabadidőparkban, a ballagások miatt az oktatási intézményekben és környezetükben a zöldfelület gondozása és a játszóterek rendbetétele városszerte.


A sövényvágás a közfoglalkoztatottak által lett elvégezve a Kőrösi utcán és a Kossuth utcán. A tavalyi évben beszerzett Gianni Ferrari multifunkcionális gépünkkel pedig a kerékpárutak mentén vágtuk a füvet, amely lényegesen segítette a kézi fűkaszálást Tiszabög és Kerekdomb irányába.

Mint minden évben a majálisi városi rendezvény előkészületeiben és utómunkálataiban az Arany János Művelődési Központ kérte a segítségünket. Közreműködtünk a berendezések szállításában, a színpad szerelésében, a kijáratjelző táblák kihelyezésében, illetve a májusfa biztosításához és a parkolók lezárásához. A rendezvény előtt kihelyezésre kerültek városszerte a nemzeti zászlók. A városközpontba vidám, május elsejére hangoló dekorációt helyeztünk ki.

A Kőrösi utcai járdaépítés hamarosan az utolsó szakaszához érkezik, a gyalogátkelőhely akadálymentesítésével zárul majd.

Lakossági bejelentésre végeztünk csapadékvíz elvezető árok kialakítást a Vasvári Pál utcában, illetve ároktakarítást a Bajza-, a Déryné- és Puskin utcákban.
Kérjük a lakosságot, hogy az árkokba ne kerüljön zöldhulladék (fű, levél, kerti zöldhulladék), mert a zárt rendszerekben dugulást okozhat, amelynek elhárítása magas költségekkel jár! Továbbá tartsuk folyamatosan karban házaink előtt a csapadékvíz elvezető árkot, hogy a korábbi években is előforduló kora nyári zivatarok, felhőszakadásoknál is betöltsék funkciójukat! – emelte ki az intézményvezető.
Mindemellett további munkáink során elvégeztük a Családsegítő Szolgálat zárjavítását, a Lovaspálya bejárójának feltöltését az amerikai autóstalálkozóra. Az Ókécskei Közösségi Háznál képtartó sín gyártását és sötétítő felszerelését, az Erkel fasori óvodánál klíma berendezések árammal való ellátását és bekötését láttuk el. Az Idősek Otthonánál szúnyogháló cserét, a Templom téri óvodánál asztalos karbantartási munkákat, a pedagógiai szakszolgálatnál burkolat javítását, a piaci bérleménynél pedig fa szerkezetű terasz gyártását végeztük el – mondta el Marosi-Kiss Krisztina intézményvezető.
szöveg és fotók: Kécskei Krónika
