Teke: Tiszakécskei játékos bizonyított az U23-as magyar válogatottban
A tiszakécskei teke sport történetében először jutott ki játékosunk világbajnokságra, Schriffert Dominik személyében, így részese volt a volt a 16 év után ismét világbajnoki érmet nyerő magyar U23-as korosztályos válogatottnak – tájékoztatta a Kécskei Krónikát Kiss Viktor a Tiszakécske Tekesport Egyesület vezetője.

A magyar nemzeti válogatott 3357 fás eredménnyel a 3. helyen végzett az ausztriai Tirol tartományban, Schwaz-ban megrendezett világbajnokságon. /1. Németország (3818 fa), 2. Szlovákia(3797 fa)/
A csapat több tagját is vendégül láthattuk a felkészülés során a kiváló tiszakécskei tekepályánkon. Bízunk benne, hogy ezzel egy kicsit mi is hozzá tudtuk segíteni a magyar válogatottat a sikerhez! – emelte ki Kiss Viktor.

A sprint versenyeken Magyarország egy helyet kapott az U23-as férfi kategóriában, ahol Schriffert Dominik képviselte hazánk válogatottját. Dominik az első körben, a 32 fős táblán Észak-Macedónia játékosával játszott.

Az első szettet megnyerte, a második szettben 2 fával alulmaradt. Szétdobás (Sudden Victory) következett, ahol Dominik 25-17 arányban győzött, így a legjobb 16 közé került.
U23 fiú sprint 1. kör
Jovanovski Darko(MKD) – Schriffert Dominik
1.szett 85-101 (0:1)
2.szett 97-95 (1:1)
SV 17:25
A legjobb 16 között szlovák ellenfelet kapott. Sajnos, mind a két szettben alulmaradt, így ebben a körben búcsúzott a versenytől.
U23 fiú sprint 2. kör
Bizub Martin (SVK) – Schriffert Dominik
szett: 103 – 96 (1:0)
szett: 110 – 103 (1:0)
A Tandem versenyszámban a Herend VTK játékosával, Buzás Bálinttal indultak csatába.

Büszkék vagyunk Dominik teljesítményére!
szöveg és fotók forrása: Tiszakécske Tekesport Egyesület/Kiss Viktor
