Nagy sikerrel rendeztek újra birkózóversenyt Tiszakécskén
A Tiszakécske Küzdősport Egyesület és a KESI szervezésében valósult meg május 30-án az I. Fodor István Birkózó Emlékverseny a Tiszakécskei Kosárlabda Sportcsarnokban, ahol egykori legendák és a jövő nagy reménységei is találkozhattak. A megmérettetésen a magyar egyesületek mellett további hat nemzet sportolói léptek szőnyegre.


Öröm volt látni május 30-án szombaton, hogy teljesen megtelt a kosárlabda sportcsarnok. A rengeteg versenyző mellett nagyon sokan érkeztek a lelátóra is, hogy a helyszínen szurkoljanak, elsősorban a tiszakécskei gyermekeknek.


A rendezvény elején Tóth István korábbi olimpiai ezüstérmes, kétszeres világbajnok tiszakécskei birkózó legenda köszöntötte a jelenlévőket, majd Kovács Ernő Tiszakécske város díszpolgára nyitotta meg a sporteseményt. Érdekesség, hogy tiszakécskei színekben ezen a napon U7-es korosztályban Tóth István dédunokája is megmérkőzött és aranyéremet szerzett.


A megmérettetésre hazánk patinás egyesületei mellett érkeztek csapatok Bulgáriából, Romániából, Csehországból, Horvátországból, Lengyelországból és Szerbiából is. Összesen 210 sportoló léphetett szőnyegre.


A Tiszakécske Küzdősport Egyesület csapatának eredményei:
Egyéni U7: Dékány Norman 1. hely, Czakó András 2. hely, Takács Tamara 3. hely, Varga Csongor 3. hely


U8: Váradi Levente 2. hely


U10: Kis Zselyke 1. hely, Gödény Hanna 2. hely, Váradi Bence 7. hely

U11: Takács Armand 1. hely, Szász Máté 3. hely, Vincze Balázs 5. hely

U13: Takács Armand 2. hely, Kis Levente 3. hely

U15: Takács Kornélia 1. hely

U17: Takács Kornélia 2. hely
A Tiszakécske a KESI csapatával együtt megszerezte az összetett első helyet egy bolgár egység, és a Veszprém előtt.


Gödény Róbert a Tiszakécske Küzdősport Egyesület edzője ezúton szeretné köszönetét kifejezni a támogatóknak, akik hozzájárultak az I. Fodor István Birkózó Emlékverseny megvalósulásához:
Tiszakécske Város Önkormányzata, Tometal, Club Kókusz Pizzéria, Fejedelmi Pékség, Orkán Kft., Armatech Kft., Lakatos Tüzép, Jutka bolt, Tiszaital, Zöldség gyümölcs bolt, Márti virág bolt, Szőke Dénes és végül, de nem utolsó sorban a Lekvarádé – Rusvai Miklós, aki a büfével és vendéglátással emelte a verseny színvonalát.


Gödény Róbert hírportálunknak elmondta: A rendezvény nagy sikerére való tekintettel jövőre újra lesz Tiszakécskén Fodor István Birkózó Emlékverseny.
Csak így tovább! Hajrá Kécske!

szöveg: Sánta László, fotók: Sipos Bence
A cikkben található fotók szerzői jogvédelem alatt állnak és a Kécskei Krónika tulajdonát képezik, felhasználásuk engedélyköteles!
