Tiszakécske adott otthont a Muzsikáló Orvosok XXXIII. Országos Találkozójának
A színvonalas zenei rendezvény három helyszínen várta az érdeklődőket április 17. és 19. között Tiszakécskén. A találkozó fővédnöke Tóth János Tiszakécske város polgármestere volt.


Pénteken a református templom nyitotta meg kapuit a zenekedvelő közönség előtt. Az est házigazdája Dr. Méhes Balázs tanszékvezető főiskolai tanár, dékánhelyettes, orgonaművész volt. A jelenlévők komolyzenei műveket hallhattak a művész orvosoktól.


A rendezvény második napján, szombaton a református rendezvényházban folytatódott a program. Itt Kispál Sára volt a házigazda. A fellépők pedig komolyzenei darabokkal várták a vendégeket.


Vasárnap az Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, azaz a Zeneiskola volt a találkozó helyszíne, ahol Bögös Dániel gitárművész, tagintézmény-igazgató működött közre házigazdaként. Itt többek között Chopin, Mozart vagy éppen Bach műveket hallhattak az érdeklődők a hangszeres játék során.


A fellépő művészek, orvosok visszajelzései alapján egy sikeres rendezvényt valósítottunk meg Tiszakécskén. A vendégeink elmondták, hogy példaértékű az a helyi összefogás, amit tapasztaltak településünkön és szívesen visszatérnek ide a jövőben is. A fellépések helyszínei mind kifogástalan körülményeket biztosítottak és kimondottan alkalmasak voltak a zenei esemény számára.


Ki kell emelni még a Barack Hotelben megtartott gálavacsorát is, ahol 65 művész étkezését biztosították. Ezúton is szeretnék köszönetet mondani mindenkinek, aki bármi segítséggel is hozzájárult a rendezvény sikeres megvalósításához – tájékoztatta a Kécskei Krónikát Dr. Hegedűs Lívia főszervező.


szöveg: Sánta László, fotók: Sipos Bence
A cikkben található fotók szerzői jogvédelem alatt állnak és a Kécskei Krónika tulajdonát képezik, felhasználásuk engedélyköteles!
A Tiszakécske adott otthont a Muzsikáló Orvosok XXXIII. Országos Találkozójának bejegyzés először Kécskei Krónika-én jelent meg.
