Sikeres áldozatvédelmi konferenciát tartottak Tiszakécskén: több mint 150 szakember és 100 diák vett részt a programokon
Nagyszabású áldozatvédelmi konferenciával egybekötött tanácsülést rendezett a Bács-Kiskun Vármegyei Bűnmegelőzési Tanács a tiszakécskei Arany János Művelődési Központban május 26-án.


A „Nyújtom a kezem” elnevezésű eseményen a szakmai diskurzus mellett a fiataloknak szóló rendhagyó, preventív programok is kiemelt szerepet kaptak.


A rendezvényen a tanácstagok mellett közel 150 gyermekvédelmi szakember gyűlt össze. A résztvevők Takács Hajnal traumaszakértő és Steigervald Krisztián generációkutató szakmai előadásait hallgathatták meg, amelyek az áldozatvédelem és a generációs különbségek aktuális kihívásaira fókuszáltak.


A felnőtteknek szóló szakmai programmal párhuzamosan a helyi középiskolások egy különleges, interaktív élményen vehettek részt. A RÉV Színház jóvoltából egy részvételi színházi előadás keretében ismerhették meg Kovács János karakterét, akinek sorsán keresztül a fiatalok testközelből szembesülhettek az alkoholbetegség drámai hatásaival és a függőség bűnmegelőzési vonatkozásaival.


Az eseményen Bács-Kiskun vármegye polgármesterei, és számos település intézményvezetői is részt vettek.


szöveg és fotók: Kécskei Krónika
A cikkben található fotók szerzői jogvédelem alatt állnak és a Kécskei Krónika tulajdonát képezik, felhasználásuk engedélyköteles!
