Kiválóan teljesítenek a tiszakécskei birkózó gyerekek
A Tiszakécske Küzdősport Egyesület ifjú birkózói az elmúlt időszakban számos versenyen képviselték sikerrel településünket. Az eredményeikről Gödény Róbert edző tájékoztatta a Kécskei Krónikát.

Az elmúlt félévben számos versenyen nagyon szépen helyt álltak a tiszakécskei birkózók. Idén elsőként január 31-én Miskolcon az U10-U11-U13-as korosztályos szabadfogású területi versenyen, ahol Takács Armand 1. Szász Máté pedig a 3. helyen végzett.

Ezt követően február 28-án Dunakeszin, március 14-én pedig Soltvadkerten versenyeztek és Takács Kornélia révén egy harmadik és egy negyedik helyezést ért el az egyesület.
Szintén Dunakeszin egy márciusi megmérettetésen Váradi Levente, Váradi Bence, Gödény Hanna, Takács Tamara, Takács Armand végeztek dobogós helyeken.

Március 8-án Kiskunfélegyházán tartottak egy U13-as kötöttfogású területi versenyt, ahol Takács Armand és Szász Máté 10 évesként egy korosztállyal feljebb birkóztak. Armand megnyerte a versenyt, Máté pedig az 5. helyezést szerezte meg.

Április 18-án Takács Armand már magyar bajnokságon lépett szőnyegre U15-ben (idősebbek között), ahol ötödik lett.

Május 2-án Szigetváron az U11-es női magyar bajnokságon idősebbek között méretett meg Gödény Hanna és Kis Zselyke. Hanna 9., Zselyke pedig a 3. helyen zárt.

Nagy siker az is, hogy Takács Armand május 9-én Dunakeszin a kötöttfogású U13-as magyar bajnokságon bronzérmes lett.
Május 16-án Kiskunfélegyházán nemzetközi gyerekversenyen Varga Csongor, Váradi Levente, Takács Kornélia, Takács Tamara és Gödény Hanna értek el dobogós helyezéseket.

Május 17-én már Csepelen a Kozma István Birkózó Akadémián U10-U11-es szabadfogású magyar bajnokságot rendeztek, amelyen Szász Máté a 7., Takács Armand pedig a 3. helyet szerezte meg.

A birkózósport kedvelői május 30-án, szombaton 10.30-tól Tiszakécskén a Kosárlabda Sportcsarnokban láthatnak izgalmas mérkőzéseket és szurkolhatnak a helyi gyerekeknek a Fodor István Birkózó Emlékversenyen. A megmérettetésre az ország számos pontjáról és külföldről is érkeznek majd csapatok. A szervezők minden érdeklődőt szeretettel várnak!

szöveg: Sánta László, fotók forrása: Gödény Róbert
