A pedagógusokat köszöntötték Tiszakécskén
Az Arany János Művelődési Központban tartották meg június 3-án délután a Városi Pedagógusnapot.

A rendezvény elején a Móricz Zsigmond Általános Iskola és Gimnázium Alapfokú Művészeti Iskola pedagógusainak előadását hallgatták meg az ünnepeltek a színházteremben. Fuvolán Andrási-Hámori Ágnes, gitáron pedig Bögös Dániel tagintézmény-igazgató játszott.

Ezt követően Dr. Babák Ferenc Tiszakécske város alpolgármestere mondta el ünnepi köszöntőjét.

Tiszakécske Város Önkormányzatának Képviselő-testülete a városi kitüntető díjak alapításáról és adományozásáról szóló 13/2014. V.30. Önkormányzati rendelet alapján, 2026. évben a Tiszakécske Város Kiváló Pedagógusa Díjat Skorkáné Homoki Henriette pedagógus részére adományozta.

A kitüntetést Tóth János Tiszakécske város polgármestere és Dr. Babák Ferenc alpolgármester adta át az ünnepeltnek.

Ezt követően a Városi Óvodák és Bölcsőde főigazgatója Kallóné Mezei Szilvia nyújtott át elismeréseket kollégáinak, majd a Tiszakécskei Móricz Zsigmond Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium és Alapfokú Művészeti Iskola intézményvezetője Szendreyné Kiss Judit Móricz Zsigmond emlékéremmel és további jutalmakkal ismerte el pedagógusai kiemelkedő munkáját.

A Tiszakécskei Református Általános Iskola és Gimnázium részéről Balla Norbert Csaba igazgató nyújtott át elismeréseket kollégáinak.

A Kecskeméti Szakképzési Centrum Tiszakécskei Kiss Bálint Szakképző Iskola igazgató asszonya Horváth Ágnes szintén elismerésekkel jutalmazta munkatársait.

A Bács-Kiskun Vármegyei Pedagógiai Szakszolgálat Tiszakécskei Tagintézményének vezetője Hegedűsné Dobos Nóra szintén elismeréseket adott át kollégáinak.

A rendezvény végén a művelődési központ emeleti termében állófogadással várták a pedagógusnap résztvevőit.

szöveg és fotók: Kécskei Krónika
A cikkben található fotók szerzői jogvédelem alatt állnak és a Kécskei Krónika tulajdonát képezik, felhasználásuk engedélyköteles!
